HOCHEI: Gladiatorii se întorc din Cehia cu locul patru și două premii individuale

8

Echipa U 14 de la Dunărea Gladiators Galați a încheiat pe locul patru, turneul internațional „Easter Cup” din Cehia. În prima parte a turneului de la Most, Cehia, echipa pregătită de Cristi Munteanu, a înregistrat rezultatele: 8-4 cu HC Most; 4-4 cu Avantgard Hockey (Cehia); 2-2 cu Avantgard Hockey Eu; 0-8 cu VHK Vestin; 1-9 cu P.N. Hockey. În ultima zi a turneului, gălățenii au jucat în finala pentru locul patru cu Avantgard Hockey Eu, joc încheiat cu scorul 2-8.
Pe lângă cele șase jocuri, la turneul din Cehia s-a desfășurat și un concurs de îndemânare. La două din cele cinci categorii au ieșit învingători gladiatorii. La viteză, cel mai bun a fost Filip Andrei, iar la slalom, titlul de cel mai bun, a fost adjudecat de Dragoș Petrică.