FOTBAL: Cu patru goluri marcate de Loredana Nica, Oțelul a învins Viitorul Buzău

4
Echipa de fete a clubului Oțelul a revenit la victoriile obișnuit în meciurile de acasă. După sincopa de runda trecută cu Universitatea Alexandria, gălățencele au învins duminică cu 4-1, la pauză 2-1 Viitorul Buzău, deși oaspetele au deschis scorul. Toate cele patru goluri ale ”oțelarelor” au fost marcate de internaționala Loredana Nica în minutele 28, 39, 74, 83. Fetele de la Viitorul au deschis scorul în minutul 23. Meciul cu Viitorul Buzău s-a disputat în stadionul „Oțelul” în premieră pentru echipa feminină a clubului Oțelul.
După patru etape din play-off, Oțelul este pe locul doi în seria Sud cu opt puncte, două victorii, un egal, o înfrângere, golaveraj 11-7. Până la finalul sezonului Oțelul va mai juca două meciuri în Liga I, primul luni, 2 iunie, de la ora 16.00, tot pe stadionul „Oțelul”, cu Selena Constanța, iar sezonul va fi terminat de Oțelul pe terenul liderului Universitatea Alexandria.
Până la meciul cu Selena Constanța din Liga I, Oțelul va juca miercuri, 28 mai, de la ora 18.00, la Timișoara în sferutrile cupei cu CFR Timișoara.