FOTBAL: Oțelul II a încheiat sezonul cu o remiză

5
Deși aveau nevoie de toate cele trei puncte în ultimul lor meci al sezonului, pentru a termina play-out-ul pe primul loc, poziția a șaptea în clasamentul general, satelitul de la Oțelul a remizat 3-3, la pauză 2-1, pe teren propriu cu Conpet Cireșu.
Scorul a fost deschis de Oțelul în minutul 16, prin Pungă, iar în minutul 31, mijlocașul Codreanu a dublat avantajul. Scorul pauzei 2-1, a fost stabilit de oaspeți în minutul 33. În partea a doua primii au marcat oaspeții în minutul 54, golul de 2-2. 16 minute mai târziu (70) Oțelul a trecut pentru a teria oară în avantaj în meciul cu Cireșu, prin Stan. Scorul final 3-3, a fost stabilit de oaspeți cu nouă minute înainte de finalul timpului regulamentar de joc.

Oțelul II: Vlasie- Codreanu, Moglan, Gîță, Rusu, Dajboc, Codreanu- Vasilache, Constantinescu, Pungă, Stan. Au mai evoluat: Bucur, Cazacu, Toma și Perju. Antrenor: Constantin Schumacher.

Cu punctul acumulat în jocul cu Cireșu, Oțelul II a ajuns la cota 30 și se menține pe primul loc în play-out indiferent de rezultatul jocului Sporting Liești-Callatis Mangalia. În ultima etapă a sezonului Oțelul II stă și poate pierde prima poziție dacă Cireșu va învinge Sporting Liești.