FOTBAL: Sporting Liești a pierdut la limită la Mangalia

7
În prima etapă intermediară din turneul pentru evitarea retrogradării, Sporting Liești a pierdut la limită, 1-0,  la pauză 1-0, jocul disputat pe terenul celor de la Callatis Mangalia. Gazdele jocului de la Mangalia au descis scorul în minutul 21, după care au ”conservat rezultatul”, prin trageri de timp copioase. Sporting Liești a fost destul de aproape să scoată remiza la Mangalia, dar ratările lui: Gârleanu, Robert Stoica sau Dragoș Voicu, au făcut ca scorul final să fie 1-0 pentru gazde.
Titularii trimiși în teren de Valentin Cramer și Ionel Crihană au fost: Alex Vasiliu- Florin Petcu, Andrei Petrea, Ciprian Teleagă, Daniel Lovin-Dragoș Voicu, Cristian Bahnașu, Ștefan Adamache, Laurențiu Nastea-Cosmin Gârleanu, Robert Soica. Pe parcursul jocului au mai evoluat:  Valentin Dorojan, Adrian Anastase, Ștefan Scutaru.
Cu o etapă înainte de finalul turului meciurilor din play-out, Sporting Liești este pe locul patru în clasament, zece în clasamentul general, cu 17 puncte, din 13 jocuri, golaveraj 17-20. Etapa viitoare pe ”Liești Arena”, gruparea gălățeană va juca cu Conpet Cireșu. Meciul se va disputa sâmbătă, 10 mai, de la ora 18.00.