HANDBAL: ”Studenții” s-au impus în restanța de la Focșani

3
Chiar dacă Divizia A masculină este în pauză, handbaliștii de la CSU, s-au deplasat la Focșani unde au susținut restanța din 26 ianuarie, cu CSM Focșani. Gălățenii s-au impus în restanța de la Focșani 26-21, după ce la pauză scorul a foot 13-8, tot pentru echipa pregătită de Mihai Pantea. Gazdele jocului au contestat agresivitatea cu care gălățenii au abordat partida, însă, în joc erau orgolii destul de mari, între cele două echipe rivale.
Pentru CSU Galați, marcatorii au fost: Bursuc 8 goluri, Băhnăreanu 8, Lăpușnenau 7,  Mârşiu, Secară și Frangulea câte unul. După victoria din restanță CSU Galați și-a asigurat locul patru, cu două etape înainte de finalul sezonului. Cele două jocuri gălățenii le vor juca cu echipele din Iași. Primul pe 17 mai, la Iași cu Universitas, apoi vor termina sezonul pe teren propriu cu Poli Ştiinţa Miroslava Iași, 24 mai.