FOTBAL: Loredana Nica a intrat pe final, Giorgiana Vasile rezervă, în jocul naționalei din Estonia

12
Naționala de senioare a României a susținut miercuri în Estonia, un nou meci în prelimiariile Campionatului Mondial FIFA 2015, din Canada. Fără șanse de calificare la turneul final din Canada, România a învins cu 2-0 echipa națională a Estoniei. Pentru România a evoluat și gălățeanca de la FC Oțelul, Loredana Nica. Cea mai bună marcatoare a echipei gălățene a jucat opt minute pentru ”tricolore”, în victoria din Estonia. Loredana Nica a intrat pe teren cu patru minute înainte de final (86), iar celelate patru minute au fost jucate de atacanta gălățeană în prelungirile jocului. Cealaltă jucătoare de la Oțelul, convocată la naționala de senioare, Giorgiana Vasile, a fost rezervă în jocul cu Estonia.