FOTBAL: Metalosport a promovat în Liga a III-a!

4
Pentru al doilea sezon consecutiv, caștigătoarea din Liga a IV-a Galați, a promovat în Liga a III-a. În jocul de baraj pentru promovarea în eșalonul în care activează Oțelul II și Sporting Liești, gălățenii de la Metalosport au învins cu 2-1, campioana județului Vaslui, FC Gârceni.
Victoria și promovarea gălățenilor s-a conturat în partea a doua a jocului de la Odobești. La pauză vasluieni au comndus cu 1-0, după golul marcat în minutul 30. În prima parte imediat după primirea golului Metalosport a ratat de puțin egalarea, dar a trims în bară. Apoi, imediat după pauză, au egalat. Golul victoriei și al promovării în Liga a III-a, a fost marcat de Metalosport cu aproape un sfert de oră înainte de final.
La jocul disputat pe stadionul ”Unirea” din Odobești au asistat aproape 300 de spectatori, din care 70 au făcut deplasarea de la Galați.