FOTBAL: ”Oțelarele” au remizat în ultimul meci de acasă al sezonului

4
Ultimul meci de acasă din primul sezon de existență a fost încheiat de fetele de la Oțelul cu o remiză. Disputat pe stadionul ”Oțelul”, meciul cu Selena Cosntanța s-a terminat 1-1, după ce la pauză scorul a fost 0-0. Scorul a fost deschis de echipa oaspete, în minutul 68, în timp ce egalarea a fost adusă de marcatoarea de serviciu Loredana Nica, în minutul 77.
Oțelul: Elena Toma-Irina Ivan, Elena Vasile, Viorica Vasile, Elena Ivan-Dana Radu, Monica Bențoiu, Eugenia Gherghișan, Nicoleta Chirilă, Georgiana Stratu, Loredana Nica. Au mai jucat Ana Maria Grosu, Aurelia Harabagiu și Elena Sfinteș. Antrenor: Ion Morohai.
Cu o etapă înainte de finalul primului sezon de existență, Oțelul este pe locul doi în turneul play-off, pentru promovarea în Superliga, cu nouă puncte din cinci jocuri, trei victorii, două remize, o înfrângere, golaveraj 12-8. În ultima etapă a sezonului, Oțelul va juca pe terenul liderului play-off-ului Universitatea Alexandria, duminică, 8 iunie, de la ora 11.00.