FUTSAL: David Asandei: ”La Iași, Petrișor Toniță a făcut un meci mare”

14
A doua victorie stagională, 5-1 la Iași cu CSMS, succes prin intermediul căruia au urcat pe primul loc în Liga I, a fost comentată de David Asandei, antrenorul de la United, la Lider Sportiv.

David Asandei: ”Jocul de la Iași a  fost foarte greu, prima repriză s-a terminat 1-0 pentru noi. Am dominat jocul, am avut câteva ratări, au avut și gazdele, dar Petrișor Toniță a făcut un meci mare. Pe finalul primei părți, după ce am acumulat șase greșeli, cei de la Iași au beneficiat de o lovitură de la zece metri, dar Petrișor Toniță a apărat și am intrat cu 1-0 la pauză. În repriza a doua am jucat pe contre, am făcut 2-0, apoi 3-0, iar în ultimele trei minute gazdele au marcat și au spăerat  la egalare, dar noi am reușit să mai marcăm de două ori și am reușit să potolim furia gazdelor. Victoria a fost meritată, cei de la iași ne-au felicitat au spus că nu se poate pune la îndoială victoria noastră”.