HOCHEI: Kari Rauhanen: ”În timpul cantonamentului de la Brașov am avut mai mulți jucători accidentați”

5

După ”dușul rece” din ultimul meci de pregătire dinaintea Cupei României, antrenorul principal de la Dunărea, Kari Rauhanen, ne-a declarat:  ”Prima repriză a fost ok. Partea a doua a fost marcată de greșeli personale, iar jucătorii lor străini de clasaă au marcat mai multe goluri. Repriza a treia a fost s-a disputat cam de la egal, cei de la Brașov au marcat în ultimele minute în power play (superioritate numerciă). În timpul cantonamentului de la Brașov am avut mai mulți jucători accidentați s-au care au  fost indispobibili pentru că s-au îmbolnăvit. În meciul de vineri cu Corona a fost un moment în care am avut doar trei fundași! Nu este ușor, dar am știut de la început cum va fi de când am preluat echipa”.

Vineri, la Brașov, Dunărea a pierdut 0-7 jocul amical cu campioana României, Corona Wolves Brașov.