FC Oțelul Galați a inaugurat Vitrina Inimă de Copil la Magazinul Oficial al Clubului

8

FC Oțelul Galați susține Fundația Inimă de Copil! După ce, pe 12 octombrie 2014, fotbaliștii Robert Moglan, Irina Ivan și Ionuț Chiriac au alergat la cursa de cross din cadrul Semimaratonului Galați 2014pentru a promova activitatea și nevoile Centrului de Recuperare și Reabilitare pentru Copii cu Dizabilități din Galați operat de Fundație, Clubul nostru continuă eforturile de colectare a fondurilor necesare susținerii activității 

Centrului.

Luni, 27 octombrie 2014, am făcut un nou pas. Clubul nostru a inaugurat, la Magazinul Oficial din incinta Stadionului Oțelul, Vitrina Inimă de Copil. Ea găzduiește produse unicat, din sticlă și ceramică pictată manual, realizate de voluntarii Fundației Inimă de Copil. Prețurile produselor din Vitrina Inimă de Copil sunt stabilite de Fundație, iar încasările din vânzarea acestor produse vor ajunge nemijlocit în conturile Fundației. 
Vă invităm, așadar, la Magazinul Oficial al Clubului ca să sprijiniți nu doar Echipa iubită cumpărând suveniruri cu însemnele acesteia, ci și Inimă de Copil achiziționând încântătoarele articole realizate de talentații voluntari ai Fundației. În același timp, puteți face și donații în bani pentru Inimă de Copil, Magazinul Oficial al Clubului găzduind de astăzi și o urnă sigilată purtând însemnele Fundației. Tot acolo găsiți și broșuri conținând detalii despre activitatea Fundației Inimă de Copil și a Centrului de Recuperare și Reabilitare pentru Copii cu Dizabilități din Galați.

Centrul, deschis în anul 2010 grație unei finanțări nerambursabile obținute de Fundație de la Comisia Europeană, oferă anual servicii sociale de evaluare, recuperare și reabilitare pentru zeci de bebeluși, copii și adolescenți cu dizabilități motorii, cognitive, de comunicare și limbaj sau de autonomie personală din județele Galați, Brăila și Tulcea. Centrul are cheltuieli anuale de peste 130.000 de lei și necesită asigurarea activității 

curente, dar și dotarea cu echipamente medicale și educaționale moderne, se arată în comunicatul FC Oțelul Galați.

FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal