FOTBAL: Egal spectaculos pentru Metalosport

6
Nou promovata în Liga a III-a, Metalosport, a întrerupt seria celor șase înfrângeri consecutive. În etapa a VIII-a, echipa gălățeană a obținut prima remiză din Liga a III-a, 5-5, pe terenul celor de la Voința Snagov, o altă echipă din zona play-out a clasamentului.
Gălățenii au deschis scorul în minutul 12 prin Andei Mihu, însă până la pauză gazdele au egalat și s-au distanțat până la 3-1. După reluarea jocului, Metalosport a revenit în forță și a egalat rapid în minutele 47 și 48 prin golurile lui Iulian Negoescu și Bogdan Tache. Apoi, a venit rândul gălățenilor să treacă în avantaj de două goluri, prin reușitele lui Iulian Negoescu (minutul 54) și Cosmin Blănaru (minutul 74). În finalul jocului, gazdele au revenit și au egalat în minutele 80 și 85.
După remiza de la Snagov, Metalosport se menține pe locul 13, penultimul, cu patru puncte, golaveraj 10-23, de altfel, în jocul de la Snagov gălățenii au marcat cât în toate celelalte șapte jocuri din acest sezon. Etapa viitoare, Metalosport va juca pe teren propriu cu Înainte Modelu, sâmbătă, 25 octombrie, de la ora 15:00, pe Stadionul „Dunărea”.