FOTBAL: Gloria Ivești s-a impus în derby-ul campioanelor din Liga a IV-a juniori

2

Dacă în Liga seniorilor a fost programt derby-ul campionatului, între principalele adversare în lupta pentru titlul de campioană, în Liga a IV-a juniori, etapa de la finalul săptămânii a programat un derby al campionaelor. La Ivești pe „Nicu Nour”, fosta campioană Gloria Ivești, a jucat cu campioana en-titre Juvemntus Toflea.

Derby-ul a fost câștigat de gazde cu 4-1, după ce la pauză scorul a fost 1-0 pentru Gloria Ivești. De remarcat că în repriza a doua Gloria Ivești a jucat cu un om mai puțin după ce unul dintre componenții echipei a fost eliminat în ultimul minut al primei reprize. Golurile învingătorilor au fost marcate de: Săndel Tăbăcaru, George Munteanu (căpitanul echipei), Dănuț Alexa și Cosmin Matei.