FOTBAL: Înfrângere și cu Modelu pentru Metalosport

3
După ce în etapa precedentă au întrerupt seria celor șase înfrângeri consecutive, prin remiza 5-5 de la Voința Snagov, Metalosport a pierdut din nou pe teren proproiu. În etapa a  IX-a nou promovata a cedat la limită 1-2, la pauză 1-1, jocul cu Înainte Modelu.
Oaspeții au deschis scorul în minutul doi din lovitură de pedeapsă, iar Metalosport a egalat în minutul opt prin Andrei Mihu, acesta fiind și scorul pauzei. În repriza a doua în minutul 60, oapreții au marcat golul victoriei. Chiar dacă din minutul 70 oaspeții au evoluat cu un om în minus Metalosport nu a reușit egalarea.

Înfrângerea cu Modeu este a șaptea din nouă jocuri pentru Metalosport, iar în clasamentul serieigălățenii sunt pe locul 13, penultimul, cu patru puncte, golaveraj 11-25. Etapa viitoare Metalosport va juca tot pe terenul ultimei clasate Viitorul Domnești, sâmbătă, 1 noiembrie, de la ora 14:00.