FOTBAL: Metalosport a condus la pauză, dar a pierdut cu Dinamo II

4
După o serie de jocuri cu echipe din zona play-off, nou promovata în Liga a III-a, Metalosport a jucat în etapa a VII-a, pe teren propriu cu Dinamo II București, echipă din zona play-out a seriei. Însă, la fel ca în precedentele cinci etape dezondământul final a fost același, înfrângere. Chiar dacă au condus cu 2-0, iar la pauză au intrat în avantaj 2-1, gălățenii au pierdut 2-3 jocul cu Dinamo II București. Golurile gălățenilor au fost marcate de Blănaru și Mihu în minutele 26 și 30. Echipa oaspete a marcat în minutele 32, 62 iar golul victoriei a fost marcat în minutul 85.
Înfrângerea cu Dinamo II este a șasea consecutivă pentru Metalosport, în clasament gruparea gălățeană este pe locul 13, din 14, cu trei puncte, golaveraj 5-18. Cele două echipe gălățene din Liga a III-a, seria a II-a, Oțelul II și Metalosport, au cele mai slabe linii ofensive din serie cu doar patru goluri Oțelul Ii și cinci reușite Metalosport.
Pentru Metalosport urmează un nou adversar din zona play-out, sâmbătă, 18 octombrie, gălățenii vor juca pe terenul celor de la Voința Snagov, locul 11 în serie.