FOTBAL: ”Oțelarele” au defilat la Constanța și așteaptă derby-ul cu Navobi Iași

7
Și al doilea meci al săptămânii cu Selena Constanța a fost câștigat de echipa de fete a clubului Oțelul. După victoria 3-2 din Cupă, ”oțelarele” au trecut la scor de Selena Constanța, 6-0, la pauză 2-0, și în meciul din sezonul regulat al Ligii I. La fel ca în majoritatea meciurilor din acest sezon, cea mai bună marcatoare a fost ”Andy” Herczeg, la Constanța cu trei goluri, primele trei. Celalalte trei goluri au fost marcate de: Roxana Dinescu (două) și Mihaela Neacșu.
După patru etape din Seria Est, Oțelul este pe primul loc cu 12 puncte, maximum, golaveraj 28-0, singura echipă din serie care nu a încasat gol în acest sezon. Pentru Oțelul urmează o pauză destul de lungă, după care, echipa antrenată de Ion Morohai va juca derby-ul seriei, pe teren propriu cu Navobi Iași, duminică, 26 octombrie, de la ora 11.00.