FOTBAL: Oțelul II a remizat pe terenul ultimei clasate

3
Echipa satelit a clubului Oțelul a remizat 1-1, deși la pauză a condus 1-0, pe terenul ultimei clasate din serie Viitorul Domnești.

Oțelul 2 a deschis scorul în minutul 10 prin Mihai Adăscăliţei (foto), care a receptat o minge respinsă de apărarea adversă şi a şutat elegant din semivoleu de la 17 metri. Egalarea a venit însă în repriza a doua. În minutul 65, formaţia gazdă a înscris dintr-un penalty generat de o intrare a lui Marus.
Oțelul 2: Vlasie – Marus, Codreanu R., Răgălie, Ciurea – Dajbog (Stancu, min. 70), Moglan – Adăscăliței (Dumitru, min. 46; Vasilachi, min. 86), Stoian, Rusu – Bârlădeanu (Constantinescu I., min. 90). Antrenor: Sorin Haraga.
Cu opt puncte în opt jocuri, Oțelul 2 este pe locul 11 în serie, două victorii, două remize, patru înfrângeri, golaveraj 5-11. Etapa viitoare Oțelul II va juca pe teren propriu sâmbăta viitoare, 25 octombrie, de la ora 15:00, la Baza Sportivă Zoltan David (Stadionul Ancora) din Galaţi, cu viceliderul seriei CS Tunari.