FOTBAL: Oțelul a învins la scor Noua Generație din Măcin

8

FC Oțelul Galați a învins echipa de liga a IV-a Noua Generație Măcin din județul Tulcea, scor final 10-0 (4-0 la pauză), într-o partidă de verificare disputată sâmbătă, 11 octombrie 2014, de la ora 11:00, pe Stadionul Oțelul. Au înscris Cernat de două ori, Jula și Brigido în prima repriză, iar în repriza secundă au marcat Tavares de trei ori, Cristea, Mișelăricu și unul dintre jucătorii aflați în probe la FC Oțelul Galați.

Antrenorul echipei noastre, Tibor Selymeș, s-a declarat mulțumit de evoluția jucătorilor săi. „A fost o săptămână grea, cu un program de antrenament încărcat, la capătul căreia am vrut doar să jucăm fotbal și să înscriem multe goluri. Ne-am atins obiectivele, echipa se mișcă mult mai bine, iar evoluția va continua”, a afirmat Selymeș la finalul meciului-test cu Noua Generație Măcin.

Iată componența celor două formații:

FC Oțelul Galați: Hotoboc – Cojoc, Miron, Karlik, Popescu – Popa, Cucu, Grădinaru, Brigido – Cernat, Jula. Au mai jucat: Abraham, Mișelăricu, Sipovic, Zaharia, Milea, Cristea, Tavares și doi jucători aflați în probe. Antrenor: Tibor Selymeș

Noua Generație Măcin: Velea – Ioniță, Dobrin, Țugui, Coman – Munteanu, Grosu, Mocanu, Cazan N. – Costache, Cazan D. Au mai jucat: Sava, Neacșu, Turcoianu, Liga, Popescu, David. Antrenor: Emil Cristea.

Pentru FC Oțelul Galați urmează încă o săptămână de antrenamente, la capătul căreia va întâlni FC Viitorul, în etapa a XI-a a Ligii I. Meciul se va disputa sâmbăta viitoare, 18 octombrie, de la ora 16:00, pe Stadionul Concordia din Chiajna.