FOTBAL: Oțelul a remizat în derby-ul cu Navobi

4
Derby-ul seriei a II-a din Liga I, dintre cele două pretendente la un loc în Superliga, Oțelul și Navobi Iași s-a încheiat nedecis. Deși la pauză Oțelul a condus 1-0, prin golul marcat de ”Andy” Herchzeg în minutul 35, jocul s-a încheiat la egalitate 1-1, Navobi a egalat în minutul 50.

Oțelul a jucat în formula: Toma – Neacșu, Vasile, Despa, Stan – Bențoiu, Herczeg, Răduc, Solonca – Stratu, Dinescu. Antrenor: Ion Morohai. În derby-ul cu Navobi, ”oțelarele” au fost sancționate cu un cartonaș roșu, Roxana Dinescu și trei galbene: ”Andy” Harczeg, unul și Roxana Dinescu, două.

În urma remizei cu Navobi, Oțelul se menține pe primul loc în serie cu 13 puncte din cinci jocuri, golaveraj 29-1, de altfel în jocul cu Navobi, Oțelul a încasat primul gol din acest sezon. Deși din Liga I mai sunt de disputat două etape, Oțelul va disputa un singur joc, sâmbătă, 1 noiembrie, de la ora 11:00, gălățencele vor juca pe terenul ultimei clasate CSM Pașcani. Jocul din ultima etapă a turului de pe teren propriu cu SCM Bacău nu se va mai disputa din cauza retragerii echipei din Bacău.