FOTBAL: Un nou eșec acasă pentru Oțelul II

5

Specialzați pe victoriile în depalsare, jucătorii de la echipa secundă a clubului Oțelul au pierdut un nou meci pe teren propriu. În etapa a VII-a din Liga a III-a, seria a II-a, Oțelul II a pierdut 1-4, la pauză 0-2, jocul cu Înainte Modelu, echipă ce provine din județul Călărași.

Singurul gol al gălățenuilor a fost marcat de golgeterul echipei Cosmin Stoian în minutul 65. De altfel, din cele patru goluri marcate de Oțelul II, trei au fost marcate de Cosmin Stoian, două în jocul de etapa precedentă cu Voința Snagov și cel cu Înainte Modelu.

Oțelul II:  Vlasie-Marus, Gâță, Moglan, Ciurea, I. Codreanu, Constantinescu, Rusu, Stoian-Bârlădeanu, Dumitru. Au mai jucat: Vasilachi din minutul 57 în locul lui Bârlădeanu, Stancu începând cu minutul 70 în locul lui Constantinescu, A. Stan din  minutul 75 în locul lui Moglan. Antrenor: Sorin Haraga.

Etapa viitoare, sâmbătă, 18 octombrie, de la ora 15:00, Oțelul II va juca pe terenul ultimei clasate Voința Domnești, echipă fără puncte în clasament.