FUTSAL: Etapă de pauză pentru United

1
În timp ce echipa satelit a clubului United va susține jocurile din turneul trei al ligii secunde, echipa fanion a Clubului Sportiv United Galați va avea etapă de pauză. În etapa a VIII-a din Liga I, United trebuia să întâlnească pe teren propriu replica celor de la Sportis Târgoviște. Însă, echipa dâmbovițeană s-a retras din Liga I după numai un sezon iar adversarele vor avea etapă de pauză.
După opt etape din Liga I, în clasamentul la zi, United este în plutonul echipelor fruntașe, locul patru cu 15 puncte, din șapte jocuri, cinci victorii, două înfrângeri, golaveraj 32-18.
Până la finalul turului Ligii I, mai sunt de disputat trei etape, United va juca două meciuri în deplasare, de altfel, în jocurile de pe terenuri străine gălățenii sunt neînvinși și unul pe teren propriu. În deplasare, gălățenii vor juca în etapa a IX-a, 2 noiembrie, la Focșani cu Progresul, iar turul va fi încheiat de trupa pregătită de David Asandei pe terenul multiplei campioane City us Târgu Mureș, 16 noiembrie. La Galați, United va juca un alt derby, în etapa a X-a, 9 noiembrie, cu Spicom Sfântu Gheorghe.