FUTSAL: United, invincibilă în jocurile din deplasare

10
Dacă pe teren propriu United a pierdut ultimele două jcouri disputate, în meciurile din deplasare gălățenii continuă să fie neânvinși. În etapa a VII-a, United a obținut a patra victorie consecutivă în deplasare, după ce s-au impus 6-3, la pauză 1-1, pe terenul nou promovatei Muncitorul Reșița.
Marcatorii gălățeni de pe terenul ”muncitorilor” de la Reșița au fost: Ivan Jovanovic trei goluri, Andrei Apostol două goluri și Cătălin Ivan un gol. După victoria de la Reșița, United este în grupul echipelor din fruntea clasamentului cu 15 puncte din șapte jocuri, golaveraj 32-18.
Pentru echipa gălățeană urmează o etapă de pauză din cauza retragerii celor de la Sportis Târgoviște. Următorul meci este programat în etapa a IX-a, la Focșani cu cei de la Progresul. Pe teren propriu, gălățenii vor juca în penultima etapă din tur, 9 noiembrie, cu Spicom Sfântu Gheorghe.