HOCHEI: Dunărea aproape de umilință la Cârța!

4
Temerile celor de la Dunărea, referitoare la meciul de la Cârța cu Steaua s-au adeverit. Echipa bucureșteană s-a dovedit a fi redutabilă și mai compactă decât Sport Club Miercurea Ciuc. Astfel, Dunărea a fost învinsă 8-3 de Steaua și a  fost foarte aproape de umilință, după ce la finalul primelor două reprize Steaua conducea cu 7-0!
Prima repriză a fost echilibrată, Steaua s-a impus cu 1-0, golul fiind marcat de bucureșteni în superioritate numerică. În partea a doua Dunărea a fost KO, a încasat șase goluri, trei dintre ele când se afla în superioritate numerică!!  Repriza a treia a fost câștigată de gălățeni 3-1, prin golurile marcate de Cătălin Geru din pasa lui Adrian Irimia și Attila Goga, Szabolcs Szocs asistat de Adrian Palak, Ladislav Rytnauer și Attila Balint din pasa lui Cătălin Geru.
De remarcat, șapte din cele opt goluri au fost încasate de Radu Viorel, iar în jocul de azi a revenit la Dunărea veteranul Paul Burada. De altfel, pe lista marcatorilor de la Steaua s-au înscris doi jucători gălățeni, crescuți la Dunărea, Marius Mărcuș și Leonard Pascaru.