HOCHEI: Înfrângere pe terenul campionilor pentru Dunărea

8

Ultima deplasare din turul LNH, de pe terenul campionilor de la Corona Wolves Brașov, a fost pierdută de Dunărea 2-6. Primele două reprize au fost câștigat de campioni 2-0, 2-0. Apoi, în ultima treime, Dunărea a fost egală cu campioana, repriza s-a terminat 2-2. Cele două goluri ale gălățenilor au fost marcate de Adrian Palak, ajutat de Szabolcs Szocs, Ladislav Rytnauer, Adam Rasner

Înfrângerea de la Brașov este a treia din acest sezon pentru Dunărea, toate cele trei meciuri fiind pierdute în deplasare. În clasamentul la zi din LNH, Dunărea este pe locul patru cu trei puncte din patru jocuri, golaveraj 19-23. Următorul meci pentru gălățeni este programat tot în deplasare, duminică, 2 noiembrie, de la ora 14:30, la Cârța, cu Progym Gheorgheni, jocul va conta pentru prima etapă din returul LNH. meciul din ultima etapă din tur, cu Sportul Studențesc se va juca la 30 noiembrie, la Galați.