HOCHEI: Marius Trandafir explică momentul de cotitură al meciului cu HSC Miercurea Ciuc

7

Antrenorul principal de la Dunărea, Marius Trandafir, ne-a explicat momentul de cotitură al meciului de miercuri de la Miercurea Ciuc, cu HSC, pierdut de Dunărea 2-6.

Marius Trandafir: ”Diferența, în jocul de miercuri de la Miercurea Ciuc, a fost făcută într-un moment din repriza secundă. Portarul harghitea, Gellert Ruczuj, a reușit câteva intervenții imposibile la un ”power play” (moment de superioritate numerică) al nostru. Pe gheață, Dunărea se afla cu linia 1 de ”power play” și în loc să fie 3-1 pentru noi, după câteva momente, la o nesincronizare a defensivei noastre, gazdele au marcat golul de 2-2. După minutul 47, HSC Miercurea Ciuc a fost echipa mai omogenă, capitol unde noi încă lucrăm, și a reușit să câștige meciul. Echipa mea a jucat cu mândrie, onoare și profesionalism”.