BASCHET: Phoenix U a pierdut și al doilea joc din Vest

3
În al doilea meci al ”dublei” de foc din Vest, fetele de la Phoenix U au pierdut 64-82, jocul de la Arad cu Universitatea Goldiș ICIM Arad. Primul sfert s-a încheiat 29-12, al doilea a fost pierdut de Phoenix U la limită 18-21, astfel că la pauza mare gazdele au intrat în avantaj 40-30. La revenirea de la vestiare ICIM Arad a câștigat și sfertul trei 20-11, iar ultimul parțial a fost adjudecat de Phoenix 23-12.
Pentru Phoenix U cele mai multe puncte au fost marcate de  Trudy Armsted 14. Celelalte marcatoare au fost:  Chelsey Lee 13 puncte, Ivory James 12 puncte, Romina Filip 9 puncte,  Nicole Hamilton 6 puncte, Gabriela Cursaru 3 puncte,  Andreea Crețu, Adelina Ștefan, Sakellie Daniels și Adelina Ştefan câte 2 și Gabriela Necula 1.
După XI etape din LNBF, Phoenix U este pe locul 7 cu 17 puncte. Până la finalul turului Phoenix U mai are de jucat două meciuri, ambele în deplasare, primul miercuri, 19 noiembrie, la BT Alexandria și al doilea luni, 24 noiembrie, la Oradea cu U CSM.