FOTBAL: Oțelul II a câștigat derby-ul cu Metalosport

3

Derby-ul municipal din Liga a III-a, dintre Oțelul II și Metalosport s-a încheiat cu o victorie la scor de neprezentare pentru satelitul clubului Oțelul. Echipa antrenată de Sorin Haraga s-a impus 3-0, la pauză 1-0, în fața nou promovatei Metalosport. Golurile victoriei au fost marcate de Mihai Adăscăliței în minutul 35, Claudiu Răgălie în minutul 68 și Adrian Rusu în minutul 75.

A fost a patra victorie stagională a satelitului, în clasament echipa secundă a clubului Oțelul este pe locul zece cu 14 puncte, golaveraj 14-19. Pentru Metalosport înfrângerea a fost a VIII-a, nou promovata este pe locul 13, penultimul, cu cinci puncte, golaveraj  13-30. Etapa viitoare, ultima din tur, Oțelul II va juca la Popești Leordeni, cu Gloria, vineri, 21 noiembrie, iar Metalosport va primi pe teren propriu vizita celor de la Delta Dobrogea Tulcea, sâmbătă, 22 noiembrie.