FUTSAL: David Asandei, despre victoria cu CSMS Iași

2
La Lider Sportiv, Pro FM Lider FM, antrenorul de la United, David Asandei, a comnentat victoria din etapa a XII-a din Liga I:

„Mă așteptam la un meci dificil, Iașiul a pierdut un singur joc în deplasare, la Târgu Mureș, restul le-au câștigat. A fost 5-3, golul de 5-3 a fost marcat de noi în ultima secundă. Am început foarte bine, am condus 1-0, echipa a fost relaxată, au tratat adversarul de sus și ne-am trezit conduși 2-1. Până la pauză am revenit și am intrat în avantaj 3-2. Partea a doua s-a jucat pe contre, am ratat și cu poarta golă. Pe final Viorel Cojoc a făcut 4-2, cu trei minute înainte de final oaspeții au redus din handicap. Finalul s-a jucat pe muchie de cuțit, au ieșit în cinci, au riscat. Meciul a fost foarte tensionat, cu multe ratări, până la urmă totul e bine când se termină cu bine. Până când se vor disputa celelalte jocuri din etapă suntem pe primul loc.”

În runda a XIII-a din Liga I, United a învins în Sala Sporturilor „Dunărea” cu 5-3, la pauză 3-2, CSMS Iași.