FUTSAL: United 2 a încheiat turneul de la Gheorgheni cu două înfrângeri!

13
La finele săptămânii trecute în Sala Sporturilor din Lazarea-Gheorgheni, s-au disputat jocurile din ultimul turneu al anului din Liga a II-a. Echipa secundă a clubului United, liderul neânvins înaintea turneului, nu a mai reușit evoluțiile bune din precedentele reuniuni și au pierdut ambele jocuri disputate.
Primul meci a fost chiar duelul echipelor satelit din Liga a II-a, între United 2 și City us 2 Târgu Mureș, iar mureșenii s-au impus 6-1, după ce la pauză scorul a fost 5-0. Al doilea meci, disputat în compania celor de la Luceafărul Buzău, a fost pierdut de United 2 la limită 5-6, chiar dacă echipa condusă la acest turneu de Alexandru Tănăsilă, a condus la pauză 3-2.
După ce au disputat opt din cele 14 jocuri ale sezonului regulat, United 2 este pe locul doi în Liga a II-a cu 16 puncte, cinci victorii, o remiză, două înfrângeri, golaveraj 47-22. Următorul turneu în Liga a II-a este programat la începutul lunii februarie a anului 2015.