FUTSAL: United a remizat cu Spicom Sfântu Gheorghe

5

În penultima etapă din turul sezonului regulat al primei ligi de futsal United a înregistrat prima remiză stagională. Gălățenii au terminat 3-3 în ”Polivalentă” cu Spicom Sfântu Gheorhe, în derby-ul pentru locul patru.
Prima parte s-a încheiat 2-1 pentru gazde. United a deschis scorul prin sârbul Ivan Jovanovic, Spicom a egalat la cîteva minute distanță, iar scorul pauzei a fost stabilit de căpitanul gălățenilor Viorel Cojoc. În partea a doua Spicom a revenit și a egalat la doi, după care au trecut la conducere pentru prima oară. Rezultatul final al jocului a fost stabilit prin golul marcat de Andrei Apostol.
Cu punctul câștigat în jocul cu Spicom, United și-a asigurat (minim) locul patru la finalul turului Ligii I, indiferent de rezultatele ce se vor înregistra în ultima etapă din tur. În clasamentul la zi, United este pe locul patru cu 19 puncte din nouă jocuri, golaveraj 42-21. În ultima etapă din tur, United va juca pe terenul vicecampionilor de la City us Târgu Mures, luni, 17 noiembrie, de la ora 18.00.