HOCHEI: Victorie în prelungiri pentru ”gladiatori”

2
În al doilea lor meci al turnului de la Galați din Campionatul Național U 16, ”gladiatorii” au învins după prelungiri Corona Brașov. Echipa pregătită de Cristi Munteanu s-a impus 8-7 (2-2, 3-4, 2-1, 1-0). Golul victoriei a fost marcat în minutul cinci al reprizei suplimentare de Andrei Buleandră. Celelalte goluri ale ”gladiatorilor” au fost marcate de: Andrei Filip și Andrei Buleandră câte două, Marian Gabriel Coman, Eduard Caranfil, Vlad Crețu și Dragoș Petrică câte unul.
După primele două jocuri Dunărea Gladiators a acumulat două puncte, 15 goluri marcate-16 încasate. În al treilea meci al lor dijn turneu ”gladiatorii” vor juca vineri, 28 noiembrie, de la ora 15.30, cu CS Școlar Miercurea Ciuc I.