VOLEI: Arcada a pierdut din nou în prelungiri

7
Pentru a patra oară în acest sezon un meci al voleibaliștilor de la Arcada a ajuns în prelungiri. În etapa a VIII-a din Divizia A1, trupa lui Marian Apostu a jucat la Craiova cu reprezentanta Românieiîn CEV Cup, SCM U. Pentru a se decide învingătoarea în jocul de la Craiova a fost nevoie de disputarea setului 5, tie-break.
Gazdele au câștigat primele două seturi 25-20 și 32-30. Arcada a revenit și a egalat la doi prin seturile câștigate 31-29 și 25-21. Ultimul set, cel decisiv, s-a jucat la fel ca primele patru și a fost câștigat de SCM Craiova 15-13. A fost a treia înfrângere a gălățenilor în prelungiri după ce au mai cedat 2-3 pe terenul campionilor de la CVM Tomis Constanța și acasă cu VC Banatul Caransebeș. Cu punctul acumulat la Craiova, Arcada ajunge la cota  11 din opt jocuri. Etapa viitoare gălățenii vor juca pe teren propriu cu cei de la Dinamo București.