FOTBAL: FC Oțelul Galați își premiază legendele și suporterii

9

Clubul Oțelul Galați celebrează anul 50 de existență împreună cu suporterii roș-alb-albaștri duminică, 7 decembrie 2014, la ultimul meci pe care Echipa îl va disputa pe Stadionul Oțelul în turul Campionatului 2014-2015. Cu această ocazie, Clubul nostru le va oferi premii simbolice celor care au scris istoria acestei echipe. Astfel, cele 50 de legende alese de „Dunărea Bătrână”, publicația suporterilor roș-alb-albaștri, vor primi câte un abonament pe viață la Stadionul Oțelul. „Ne întoarcem la rădăcini. Mesajul nostru este clar: ne respectăm istoria, această frumoasă și zbuciumată istorie a echipei Oțelul Galați, și ne respectăm legendele. Lor le oferim, în mod simbolic, abonamente pe viață în locul care, cândva, a fost și casa lor: Stadionul Oțelul”, a declarat Administratorul Special al Clubului, Vlad Răpișcă. 

Cele 50 de legende alese de suporterii roș-alb-albaștri sunt, în ordine alfabetică: Mario Agiu, Viorel Anghelinei, Liviu Antal, Haralambie “Puiu” Antohi, Dorin Arcanu, Stelian Bordeianu, Nicolae Burcea, Laurenţiu Buş, Tudorel Călugăru, Florin Cernat, Sergiu Costin, Ioan Filip, Ion Gigi, Gabriel Giurgiu, Branko Grahovac, Petre Grigoraș, Mihai Guriţă, Mihăiţă Hanghiuc, Sorin Haraga, Silviu Ilie, Laurenţiu Iorga, Jivko Jelev, Emil Jula, Costin Maleş, Cristian Munteanu, Dorinel Munteanu, Ionuţ Neagu, Dănuţ Oprea, Gabriel Paraschiv, Tudorel Pelin, Marius Pena, Milan Perendija, Gelu Popescu, Ion Profir, Costică Rădulescu, Cornel Râpă, Adrian Sălăgeanu, Dorin Semeghin, Vasile Simionaş, Cristian Sîrghi, Emil Spirea, Aurelian “Vivi” Stamate, Daniel Stan, Marius Stan, Valentin Ştefan, Viorel Tănase, Cătălin Tofan, Victor Vasilache, Gabriel Viglianti și Ion Viorel. 

Tot la ultimul meci din tur, Clubul nostru le va oferi premii suporterilor, în semn de mulțumire pentru suportul și loialitatea lor. Așadar, fanii Oțelului care vor fi prezenți la partida de duminică vor putea câștiga premii de colecție – tricou aniversar, fular și minge cu autografele jucătorilor Echipei – și Marele Premiu: O DEPLASARE CU ECHIPA ÎN CANTONAMENTUL DE IARNĂ! De asemenea, primii 50 de microbiști care se vor prezenta la casele de bilete vor beneficia de acces gratuit la meci. 

Partida FC Oțelul Galați – ASA Tg. Mureș, din etapa a XVII-a a Ligii I, se va disputa duminică, 7 decembrie 2014, de la ora 15:30, pe Stadionul Oțelul. Biletele vor putea fi achiziționate vineri, 5 decembrie, și sâmbătă, 6 decembrie, între orele 10:00 și 16:00, de la Casa Nr. 1 (Liceul Auto), precum și duminică, în ziua meciului, de la ora 10:00 până la ora începerii partidei, de la toate cele patru case de bilete din jurul Stadionului Oțelul, se arată în comunicatul FC Oțelul. 
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal