HOCHEI: Dunărea, egală două reprize cu campioana

10

În meciul de debut al ediței 2015 a Cupei, hocheiștii de la Dunărea au pierdut 1-4, jocul de la Brașov cu campioana Corona Wolves Brașov. După o primă repriză încheiată la egalitate 0-0, Corona și-a adjudecat partea a doua cu 3-0. De remarcat că două dintre cele trei goluri ale campionilor au fost marcate în superioritate numerică. În repriza a treia, încheiată la egalitate 1-1, Dunărea a redus din diferență prin ucrainianul Vitali Donika din pasa lui Attila Goga, iar scorul final a fost stabilit de campioni în minutul 13.
Joi, de la ora 19.00, Dunărea va juca al doilea meci din cadrul turneului de la Brașov cu cealaltă echipă din grupă, Steaua Rangers București, câștigătoarea sezonului regulat din LNH.