HOCHEI: ”Gladiatorii” au învins ”lupișorii”

24
Echipa de juniori sub 16 ani a clubului Dunărea a obținut a doua victorie stagională. Juniorii pregătiți de Cristi Munteanu au învins cu 10-4 juniorii celor de la Corona ”Wolves” Brașov. Chiar dacă la finalul primei părți ”lupișorii” din Brașov au intrat în avantaj 2-1, partea a doua a fost adjudecată de ”gladiatori” cu 3-1, iar la a doua pauză gălățenii au intrat în avantaj 4-3. În ultima repriză ”gladiatorii” s-au dezlănțiut și au câștigat treimea cu 6-1, stabilid scorul final la 10-4.
Pentru Dunărea Gladiators au marcat. Andrei Filip, Andrei Buleandră, Andrei Ghetau, Dragoș Petrică, câte două, Raul Caranfil și Remus Gheorghe, câte unul. După victoria cu Corona, Dunărea se menține pe locul cinci, ultimul, cu cinci puncte din șase jocuri, 34 goluri marcate-52 încasate. Vineri, de la ora 15.30 gălățenii vor juca cu liderul neânvins CSȘ Miercurea Ciuc I.