VOLEI: Arcada a învins din nou la Baia Mare

2
La fel ca în sezonul de debut în prima ligă, voleibaliștii de la Arcada s-au impus la Baia Mare. În etapa a X-a, din Divizia A1, Arcada a obținut a doua victorie în prelungiri din acest sezon, 3-2 pe terenul celor de la Știința Explorări Baia Mare.
Primul set a fost câștigat de Arcada 25-23, gazdele au câștigat setul secund 25-20 și au egalat. Setul trei a fost adjudecat de Arcada 25-16, iar meciul a fost trimsi în prelungiri după ce Baia Mare a câștigat setul patru 25-18. Setul decisiv a fost câștigat de Arcada 15-10.
După zece etape din Divizia A1, Arcada este pe locul sașe cu 13 puncte, setaveraj  19-22. În ultimul mci din acest an și din tur, Arcada va juca pe teren propriu sâmbătă, 20 septembrie, cu Phoenix Șimleu Silvaniei.