HOCHEI: ”Gladiatorii” au pierdut la limită cu Corona

12

În al doilea joc al turneului de la Cârța, din Campionatul Juniorilor sub 16 ani, Dunărea Gladiators Galați a pierdut la limită 7-8 jocul cu Corona Wolves Brașov. Primele două reprize au fost ”împărțite” de cele două echipe. În prima s-au impus brașovenii 4-2, iar a doua a revenit juniorilor gălățeni cu același scor 4-2. Partea a treia a debutat cu un gol al gladiatorilor, însă brașovenii au reveni și s-aui instalat la conducere. Dunărea egalează cu șase minute înaonte de final, iar cu puțin peste patru minute înainte de finalul jocului brașovenii au marcat golul victorie.
Pentru Dunărea Gladiators au marcat: Andrei Buleandră patru (1-1, 2-3, 6-6, 7-6), Adrian Alexandru Lefterache două (5-8, 8-8), Andrei Filip (3-4), Dragoș Alexandru Petrică (4-5). Miercuri, de la ora 9.00, echipa pregătită de Cristi Munteanu va juca cu liderul neânvins CS Școlar Miercurea Ciuc I.