HOCHEI: ”Gladiatorii” au ținut piept o repriză liderului

6
Juniorii sub 16 ani de la Dunărea ”Gladiators” Galați au pierdut și al treilea meci din turneul de la Cârța. ”Gladiatorii” au înfruntat liderul neânvins al campionatului, CS Școlar Miercurea Ciuc I, și au pierdut 3-15. Juniorii gălățeni au ținut piept liderului doar în prima treime încheiată 4-2.  După ce în minutul nouă ciucanii au marcat de două ori, Dunărea a beneficiat de două momente de superioritate numerciă și a egalat prin golurile marcate de Andrei Filip și Marian Gabriel Coman. Până în finalul reprizei liderul a mai punctat de două ori, ultimul gol fiind marcat cu 40 de secunde înainte de finalul reprizei. Celelalte două reprize s-au terminat 3-0 și 8-1, golul gălățenilor fiind marcat de Adrian Alexandru Lefterache, în ultimul minut de joc.

Joi, de la ora 12.00, gălățenii vor juca ultimul meci din turneul de la Cârța, cu viceliderul campionatului, Clubul Sportiv Școlar Miercurea Ciuc II.