HOCHEI: ”Gladiatorii”, egali o repriză cu viceliderul

2
În ultimul joc din turneul de la Cârța, juniorii sub 16 ani de la Dunărea ”Gladiators” Galați au întâlnit vicelidetul CS Școlar Miercurea Ciuc II. Juniorii gălățeni, pregătiți de Cristi Munteanu, au pierdut 4-7 jocul cu echipa din Harghita. După o primă repriză încheiată la egalitate 1-1, partea secudnă s-a încheiat 4-2 pentru echipa din Miercurea Ciuc iar repriza a treia a fost pierdută la limită 1-2 de ”gladiatori”. Pentru Dunărea ”Gladiators” au marcat: Andrei Buleandră din pasa lui Andrei Filip (pentru 1-1), Marian Gabriel Coman pasă Andrei Filip, Andrei Buleandră (pentru 2-1 și 3-5), Adrian Lefterache din pasa lui Dragoș Petrică (pentru 6-4).
După ce au disputat meciurile din trei turnee, Campionatul Național sub 16 ani, Dunărea Gladiators este pe locul cinci, ultimul, cu șase puncte din 12 jocuri, două victorii, 11 înfrângeri, 63 de goluri marcate-112 încasate. Următorul turneu în CN U 16 este programat între 4 și 6 februarie, la Brașov.