HOCHEI: Înfrângere în prelungiri pentru ”gladiatori”

3
În primul meci al turneului de la Cârța.județul Harghita, juniorii sub 16 ani de la Dunărea „Gladiators”, pregătiți de antrenorul Cristi Munteanu,  au pierdut dramatic, după prelungiri, 6-7 (3-0, 2-3, 1-3, 0-1) jocul cu cei de la CS Școlar Gheorgheni.
După primele 28 de minute juniorii gălățeni conduceacu cu 5-0! prin golurile marcate de Adrian Lefterache, trei (1-0, 2-0, 5-0), asistat de Andrei Ghetau  și Dragoș Petrică, Andrei Ghetau (3-0) din pasa lui Dragoș Petrică și Adrian Lefterache și Andrei Filip din pasa lui Eduard Raul Caranfil (4-0). La scorul 5-0, harghitenii au revenit și până cu patru minute înainte de final au egalati și au trecut în avamntaj 6-5! Dragoș Petrică din pasa lui Andrei Ghetau și Eduard Raul Caranfil, a egalat la 6 cu două minute înainte de final și a trimis meciul în prelungiri. În repriza suplimentară harghitenii au marcat golul victoriei după un minut și trei secunde de joc.
Marți, 6 ianuarie, de la ora 12.00, juniorii gălățeni vor întâlni Corona Brașov, echipă învinsă de gălățeni în precedentele două jocuri din Campionatul Național al Juniorilor sub 16 ani.