HOCHEI: Înfrângere strânsă în fața liderului

10
Chiar dacă au condus în două rânduri 1-0 și 2-1, hocheiștii de la Dunărea au pierdut ”finala” turneului trei din partea a doua LNH. Gălățenii au cedat 3-5 (1-0, 1-2, 1-3) cu liderul neânvins din partea a doua LNH, Steaua Rangers București.
Dunărea a deschis scorul în secunda 20 a primei reprize prin Dimity Nimenko, acesta fiind și scorul primei părți. În partea a doua Steaua a egalat în minutul nouă, însă Dunărea a trecut din nou în avantaj prin golul aceluiași Dimity Nimenko, gol marcat în timp ce Dunărea era în inferioritate numerică. Până la finalul reprizei Steaua a marcat din nou și la a doau pauză cele două echipe au intrat la egalitate 2-2. În repriza a treia Steaua a treuct pentru prima oară în avantaj în minutul 10, 3-2. Gălățenii au revenit și au egalat (3-3), prin golul marcat de Attila Balint din pasa lui Levente Lorincz, gol marcat în superioritate numerică. Cu cinci minute înainte de final Steaua a trecut din nou în avantaj prin intermediul unui gol marcat în superioritate numerică. Scorul final 3-5 a fost stabilit de Steaua cu două minute înainte de final.