VOLEI: Arcada a învins vicecampioana în prelungiri

7
Foto Dragoș Saca

După două jocuri consecutive pierdute în prelungiri  voleibaliștii de la Arcada au învins, după ce au disputat un set decisiv, vicecampioana VM Zalău. Într-un joc din etapa a XIII-a din Divizia A1, gălățenii au învins 3-2 ocupanta locului doi în clasament Volei Municipal Zalău.

După un prim set pierdut în prelungiri 25-27, gălățeniii au revenit în setul doi pe care l-au câștigat 25-21. În setul trei s-au impus sălăjenii 25-19, iar meciul a fost împins în prelungiri după ce Arcada a câștigat setul patru 25-22. Setul decisiv a fost câștigat de Arcada 15-10.
Arcada: Cristian Bartha, Ziga Zupanc, Șerban Pașcan, Nemanja Radovic, Ivan Cosic, Mihai Dumitrache, Liviu Cristudor-libero.
În urma victoriei cu vicecampionii Arcada a ajuns la 19 puncte în clasamentul Diviziei A1 cu 19 puncte din 13 jocuri, 6 victorii, 7 înfrângeri, setaveraj 27-28. Pentru Arcada urmează prima deplasare din retur, sâmbătă, 31 ianuarie, gălățenii vor juca pe terenul celor de la Volei Club Banatul Caransebeș.