HOCHEI: Gladiatorii au pierdut în prelungiri cu Corona Brașov

12

Al doilea meci din turneul de la Miercurea Ciuc, ultimul din sezonul regulat al Campionatului Național sub 16 ani, a fost pierdut de gladiatori 5-6 (3-1, 2-2, 0-2, 0-1), după disputarea unei reprize suplimentare de prelingiri, cu cealaltă contracandidată la un loc în play-off, Corona Brașov.
La finalul timpului regulamentar de joc cele două echipe se aflau la egalitate 5-5, după ce ”gladiatorii” au condus cu 3-0, 4-2, 5-2. 5-4. Golul victoriei a fost marcat de brașoveni în minutul trei al reprizei suplimentare de pelungiri.
După înfrângerea cu Corona Brașov, Dunărea Gladiators Galați și-a diminuat considerabil șansele de accedere în play-off. Gălățenii sunt pe locul cinci, ultimul, cu 13 puncte din 18 jocuri, la trei puncte distanță de ultimul loc care asigură prezența în play-off, loc ocupat de Corona Brașov.
Până la finalul turneului de la Miercurea Ciuc ”gladiatorii” mai au de jucat două  meciuri ambele cu cele două echipe ce vor disputa finala mare a campionatului, CS Școlar Miercurea Ciuc I, sâmbătă, ora 10.00, și CS Școlar Miercurea Ciuc II, duminică, 1 martie, de la ora 12.30.