HOCHEI: ”Gladiatorii” au pierdut primul meci de la Miercurea Ciuc

5
Disputat la Miercurea Ciuc, ultimul turneu din sezonul regulat al Campionatului Național al Juniorilor sub 16 ani, a fost început de juniorii de la Dunărea cu o înfrângere. Chiar dacă au deschis socorul, în minutul patru al jocului prin Dragoș Petrică, iar la finalul reprizeia doua cele două echipe se aflau la egalitate 4-4, asta după ce juniorii gălățeni au condus 4-3, gladiatorii au pierdut jocul de debut de la turneul din Harghita 4-6 (1-2, 3-2, 0-2) cu una dintre contracandidatele la un loc în play-off, CSȘ Gheorgheni. De remarcat că echipa din Gheorgheni a marcat trei din cele șase goluri în urma unor superiorități numerice.
Pe lângă Dragoș Petrică (1-0), pentru Dunărea au mai marcat: Andrei Filip (2-3)  și Andrei Buleandră două (3-3, 4-3), din pasa lui Remus Gheorghe
Vineri, de la ora 18.00, Dunărea va juca cu cealaltă contracandiată la un loc în play-off Corona Brașov.