FUTSAL: United a obținut a XIII-a victorie stagională în Liga I

3

După etapa de pauză, din cauza retragerii celor de la Sportis Târgoviște, prima echipă a clubului United a reveni la jocurile din Liga I cu o victorie 5-0, la pauză 3-0, cu penultima clasată Progresul Focșani. Trei dintre cele cinci goluri au fost marcate de Ivan Jovanovic (foto), iar celelalte două au fost înscrise de Ovidiu Tudose.
În clasamentul la zi din Liga I, cel puțin până la disputarea jocului City us Târgu Mureș-FK Odorheiu Secuiesc, United este pe locul trei cu 40 de puncte din 18 jocuri, 13 victorii, o remiză, patru înfrângeri, 89 goluri marcate-47 încasate, cu trei puncte mai mult, dar și un meci în plus față de echipa de pe locul patru City us Târgu Mureș.
Până la finalul sezonului regulat United mai are de jucat două meciuri, primul la Sfântu Gheorghe cu Spicom, în jurul datei de 22 martie, iar al doilea, pe teren propriu, 29 martie, pe teren propriu cu City us Târgu Mureș.