FUTSAL: United a pierdut la limită la Sfântu Gheorghe

3

În etapa a XXI-a din Liga I, United a susținut ultima deplasare din sezonul regulat al primei ligi de futsal. Echipa lui David Asandei a jucat pe terenul unei alte forțe din Liga I, Spicom Sfântu Gheorghe. La căpătul celor 40 de minute de joc gazdele s-aun impus la limită 5-4, după ce la pauză scorul a fost 3-1 pentru echipa din Covasna.
Pentru United au marcat: Lucas Ajala o ”dublă”, Alexandru Ghercioglo și Ovidiu Tudose. De remarcat, cele două marcate de brazilianul Lucas Ajala la chiar debutul oficial pentru United.
După jocul de la Sfântu Gheorghe, United este pe locul patru cu 40 de puncte din 19 jocuri, 13 victorii, o remiză, cinci înfrângeri, golaveraj 93-52. În ultima etapă din sezonul regulat al primei ligi de futsal United va juca pe teren propriu cu City us Târgu Mureș, sâmbătă, 28 martie, de la ora 18.00, în Sala Sporturilor „Dunărea”.