HOCHEI: Dunărea conduce Corona Brasov in seria de play-off!

3
Sâmbătă și duminică, la Galați, s-au disputat primele două meciuri din play-off-ul Ligii Naționale de Hochei, semifinala Dunărea Galați-Corona Wolves Brașov. Seria semifinală a fost deschisă sâmbătă cu victoria 4-1 (1-0, 1-1, 2-0), a gălățenilor în fața campionilor. Meciul de duminică s-a încheiat tot cu victoria gălățenilor 4-3 (0-2, 1-1, 2-0, 1-0), după o repriză suplimentară de prelungiri.
După cele două jocuri de la Galați, semifinala se va muta la Brașov unde sunt programate alte două jocuri. Primul meci de la Brașov este programat să se dispute marți, 10 martie, de la ora 18.30, în direct la Digi Sport 3, Meciul doi de la Brașov, al patrulea din serie, se va juca, dacă va fi cazul,  a doua zi miercuri, 11 martie. Dacă după cele două jocuri de la Brașov scorul, la general este egal, cele două echipe vor juca meciul decisiv de calificare în finala mare a LNH, sâmbătă, 14 martie, la Galați.