MAI CEVA CA ÎN FILME! DUNĂREA S-A CALIFICAT ÎN FINALĂ DUPĂ UN MECI NEBUN!

6
Hocheiştii de la CSM Dunărea au reuşit să se impună, scor 3-2, în faţa campioanei en-titre Corona Braşov, în cel de-al cincilea meci din faza semifinalelor. După 2-2 la general, Dunărea şi-a trecut în cont victoria prin care s-a calificat în finala Ligii Naţionale de Hochei. Finalul ultimului meci, disputat la Galaţi cu Patinoarul arhiplin, a fost mai ceva ca în filme. În ultimul minut de joc, Dunărea a marcat pentru 2-1, prin Vitali Donika şi părea punctul decisiv pentru calificare, dar braşovenii au revenit pe tabelă la faza imediat următoare. Când prelungirile păreau iminente, Dunărea a mai lovit încă o dată şi a marcat decisiv pentru 3-2! prin Szabolcs Szocs din pasa lui Tamas Biro. Rezultat istoric pentru hocheiul gălăţean!

Dunărea: Onodi Otto, Radu Viorel-portari

Linia I: Papp Szabolcs, Nagy Istvan, Biro Tamas, Vitali Donika, Szabolcs Szocs;

Linia a II-a: Konstantin Ryabenko, Attila Goga, Sergey Chernenko, Dimitry Nimenko, Ede Mihaly;

Linia a III-a: Botond Flinta, Roman Shcherbatyuk, Attila Balint, Adrian Irimia, Levente Lorincz;

Linia a IV-a: Mircea Necula, Cătălin Geru (căpitan).

Antrenori: Cornel Chiriță,Marius Trandafir, Teodor Mocanu.

FELICITĂRI TUTUROR JUCĂTORILOR ŞI ANTRENORILOR DE LA CSM DUNĂREA! FELICITĂRI PUBLICULUI GĂLĂŢEAN!