BASCHET: Florin Nini: ”Vrem să încheiem acest an jubiliar pentru clubul nostru cu promovarea băieților în prima ligă”

3

Managerul și inițiatorul clubului Phoenix U, Florin Nini, a vorbit la Lider Sportiv, de la Pro FM Lider FM, despre ultimul deziderat al clubului pe care îl conduce, în anul în care îmlinește 15 ani, promovarea în prima ligă a echipei de băieți: ”Acest an este jubiliar pentru clubul nostru. Împlinim 15 ani de la înființare și trebuie să terminăm și ultima cărămidă la construcția clubului, promovarea în prima ligă a băieților, după ce în urmă cu două sezoane au promovat în prima ligă fetele. Suntem aproape să terminăm acesată construcție a clubului unic în România”
În cei 15 ani de la înființare clubul Phoenix U a câștigat 11 titluri de campion la diferite categorii de vârstă cu juniorii clubului.
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal
FotbaLucas - Revista copiilor indragostiti de fotbal