FUTSAL: Debut cu dreptul pentru United

2

Echipa gălățeană de futsal United a debutat cu o victorie în noua ediție a primei ligi. Formația pregătită de david Asandei a învins cu 3-2, la pauză 1-1, Spicom Sfîntu Gheorghe. Scorul a fost deschis de Spicom, United a revenit și a egalat prin Constantin Burbujel. În partea a doua gălățenii s-au desprins la 3-1, prin golurile marcate de Viorel Cojoc și Cosntantin Burdujel. Singura reușită a oaspeților în repriza a doua le-a aparținut gălățenilor, bulgarul Plamen Stoikov, ultima achiziție a echipei a marcat în proprie poartă.
În etapa a II-a din Liga I, United va juca pe terenul celor de la KSE Tîrgu Secuiesc, marți, 8 septembrie, de la ora 18.00. Pe teren propriu United va juca în etapa a III-a, 27 septembrie, cu Concordia Chiajna.